3 і 4 вересня у селі Ботієве Приазовської громади відбудеться Відкритий фестиваль болгарської культури «Българи да си останем!»

Дата: 02.09.2021 16:21

Приазовська земля – це багатонаціональна і різнобарвна родина. В нашому краї гармонійно поєднуються різні неповторні культури і традиції. Вже більше 200 років проживає болгарська спільнота в мирі і злагоді поруч з українцями та іншими багаточисленними національними меншинами. Болгари – доброзичливі, дружні, патріотичні, з гумором, люблять спілкуватись з представниками інших народів, вони гостинні і привітні. Тож, завітаємо 3 – 4 вересня 2021 року до них у гості на Відкритий фестиваль болгарської культури «Българи да си останем!» в мальовничий куточок нашого краю – в село Ботієво, в якому проживають етнічні болгари, чиї предки переселилися з Бессарабії в 1861-1862 роках.

Село розташоване на правому березі річки Корсак, яка впадає в Азовське море і славиться гарною і корисною водою, «вітряками», виноградом та смачними болгарськими стравами.

Фестиваль започатковано з метою збереження та розвитку національно-культурних об’єднань, їх надбань і цінностей, згуртування представників національно-культурних товариств навколо спільних етнічних інтересів та підтримки талановитих митців Запорізького краю.

Організатори фестивалю – Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, Громадська Спілка «Асоціація національних меншин Запорізької області», Громадська організація «Ботієвський болгарський культурно-освітній центр «Светліна».

На фестиваль завітають болгарські творчі колективи, які демонструватимуть глядачам майстерне виконання народних пісень і танців.

Програма проведення Відкритого Фестивалю Болгарської культури «Българи да си останем!»

03.09.2021 року

З 10:00

- Реєстрація учасників фестивалю;

15:00

- Початок роботи виставки декоративно-ужиткового та прикладного мистецтва ГО «Ботієвський болгарський культурно-освітній центр «Светліна» та учасників фестивалю;

- Розташування Фото-зони «Българи да си останем!»;

- Презентація болгарських страв;

16:00

- Святкова урочиста хода представників національно-культурних товариств та учасників фестивалю;

- Відкриття фестивалю;

- Вітання від організаторів фестивалю;

- Концертна програма Відкритого фестивалю Болгарської культури «Българи да си останем!»;

- Флешмоб – «Болгарське хоро».

04.09.2021 року

10:00 – Засідання учасників, гостей фестивалю та координаційної ради національних меншин Запорізької області за круглим столом «От каъде сме?» за темами: «Національно-культурні товариства: співпраця, головні напрацювання, стратегія на майбутнє» та «По сторінкам історії поселення болгар Таврії»;

12:00 – Виступ творчих колективів ГО «Ботієвський болгарський культурно-освітній центр «Светліна» на території парку україно-болгарської дружби с. Ботієве

14:00 – Відвідування пам’ятного знаку, присвяченого 155-річчю переселення болгар до Таврії в парку с. Ботієве;

15:00 – Екскурсія до Храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Строгані