БОЛГАРСЬКІ КОЛЕКТИВИ ПРИАЗОВСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗАПАЛИЛИ СЦЕНУ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «BESSARABIYA FOLK»

Дата: 17.09.2021 13:14

Фото без опису11 та 12 вересня, у селі Городнє Болградського району пройшов Міжнародний фестиваль народної творчості «BESSARABIYA FOLK», у якому взяли участь 60 колективів серед яких і представники Приазовської територіальної громади. Захоплення глядачів викликали виступи народного болгарського фольклорного колективу «СИДЯНКИ» Ботіївського СБК (керівник Людмила Жейнова); молодіжного танцювального колективу «МЛАДЕЖКИ СЪРЦА» Ботіївського СБК (керівник Олена Лапшина); жіночого вокального колективу «ДЕТЕЛИНИ» громадської організації «Ботіївський болгарський культурно-освітній центр «Светлина» (керівник Євген Бочеваров); болгарського фольклорного колективу «ЧУШМЕЛИЙ» сільського клубу с. Степанівка Друга (керівник Ірина Болдурська). Талановиті артисти Приазовської громади продемонстрували справжній колорит, красу і самобутність традицій болгарського народу.

Фото без описуМета фестивалю «Bessarabiya Folk» – збереження культурної спадщини багатонаціональної Бессарабії і посилення туристичної привабливості регіону.

Міжнародний фольклорний фестиваль народної творчості «Bessarabiya Folk» є частиною проєкту, який реалізується в рамках програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду і Державного агентства розвитку туризму.

Фото без описуПрограма заходу була насиченою та різнманітною. Хода зі стометровим прапором України, тризуб з домотканих бессарабських доріжок, місцеві національні пісні та танці, дефіле в національних костюмах, майстер-класи із декоративно-ужиткового мистецтва, спортивні змагання – все це наповнювало фестивальну атмосферу особливою святковістю.

Приазовські артисти приїхали на рідну землю сповнені натхнення та нових творчих задумів.

Колективи Ботієвського СБК та Степанівського Другого СК висловлюють подяку за допомогу в організації поїздки Приазовській селищній раді та фінансову підтримку фермерам –депутатам Приазовської ОТГ Володимиру Харченко та Степану Златьєву, а також водіям Сергію Куцу та Олександру Касапському.