Приазовська об'єднана територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

БОТІЄВЕ ТА СТРОГАНІВКА ВІДСВЯТКУВАЛИ 160-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ

Дата: 28.09.2021 15:57
Кількість переглядів: 430

Фото без описуУ суботній день, 25 вересня жителі сіл Ботієве та Строганівка зібрались на святковій площі перед будинком культури, щоб разом у родинному колі відзначити День заснування малої батьківщини. Цьогоріч свято особливе, адже 160 років минуло, як із Бесарабії у Таврійські степи переселились 52 сім’ї болгар та 12 сімей задунайських козаків.

На початку урочистостей ведучі зробили невеличкий екскурс у минуле і розповіли, що першими переселенцями були сім’ї Салібєєвих, Телькієвих, Тищенко, Колісніченко. Працьовиті люди, прихопивши з собою необхідні речі, а також виноградну лозу та зерна пшениці й кукурудзи, почали обживатися на новому місці. Довгими вечорами жінки збиралися на сидянки - пряли, в’язали, вишивали, а чоловіки розмірковували, як вести господарство.

Йшов час і на безлюдній ногайській землі розбудувалось болгарське село, відкрилися церква та школа, з’явились перші контори із продажу зерна за кордон морем, бо тут вже звели пристань. Строганівка тоді називалась Кичкине (Кичкинь), а Ботієве - Цареводарівка (дар царя). Дійсно це місце – справжній подарунок долі, де було тепле море багате рибою; родючі землі; повноводна ріка, цілющі джерела.

Фото без описуЦареводарівка стала великим економічним і культурним центром, де проводились ярмарки та собори. В 1927 році село перейменоване на честь болгарського революціонера Христо Ботєва. До початку Другої світової війни в селі випускали газету, відкрили факультет Дніпропетровського медичного інституту, була відома лікарня. У школі викладали болгарську мову.

Привітали жителів з ювілейною датою староста Віктор Ус, Приазовський селищний голова Андрій Солопов, депутат обласної ради Вадим Сухіна, представник компанії ДТЕК Генадій Жуков, депутат селищної ради Іван Сухаренко, настоятель храму Покрова Пресвятої Богородиці – отець Ілля.

Фото без описуУ своїй промові голова Приазовської громади Андрій Солопов зазначив: «Усі досягнення, якими багаті ваші села, складаються з щоденної праці, знань і талантів кожного жителя і саме в такі свята, кожен відчуває себе важливою частиною однієї великої родини.

Відзначення Дня села символізує любов до рідного краю, до його колишніх і нинішніх героїв, його історії та культури. Ваша любов до рідного куточка на мапі нашої Приазовської громади стала основою втілення в життя всіх добрих справ та задумів.

Ботієвська та Строганівська земля - це місце, де живуть люди, які свято шанують традиції предків і передають їх із покоління в покоління. Ви зберегли колорит і свою автентичність.

Фото без описуБолгарське національне вбрання, жива мова, народна пісня і культура – все це об’єднує і підтримує зв’язок поколінь».

Подяками Приазовської селищної ради відзначили: Людмилу Жейнову, Василя Анцупова, Олексія Тохтамиш за сумлінну плідну працю, активну життєву позицію, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток території. Також голова громади презентував необхідне кухонне обладнання для потреб дитячого садочка.

Найбільшим багатством території завжди були і залишаються щирі, привітні та гостинні люди, які щоденною працею роблять свій внесок у розвиток рідного краю. На імпровізованій святковій сцені з привітаннями і подарунками вітали: подружжя, які прожили разом 25, 50 та 60 років; найстарших жителів Надію Іванівну Пельтек , Ганну Степанівну Пачеву , з 85-річчям - Раїсу Іларіонівну Федорову; наймолодших діточок; сільських майстринь; завзятих хазяїв, садиби яких прикрашають рідне село та інших.

Фото без описуПід час свята присутнім розповіли про випускника місцевої школи, студента Вінницького університету Миколу Вронського. До 160 річчя хлопець написав історію переселення предків-болгар і передав історичні інформаційні брошури для своїх односельців. Микола допоміг встановити родичів безвісти зниклого у 1941 році жителя села Строганівка - Івана Павловича Занкова. З’ясувалося, що той був закатований у концтаборі Шелег в Білорусії. Микола допоміг багатьом людям встановити своє родинне коріння і більше дізнатися про історію рідного села.

Прикрашали святкову програму хореографічні та вокальні номери талановитих самодіяльних артистів. До уваги були представлені виставки «Весільні серпневі ювілеїї», «Одяг болгар-переселенців», рушників Нейкової Г.І., вишитих картин Пачевої Г.Д., картин Самликіної В.М., в’язаних іграшок Солоцької Т.Г.

Фото без опису

Поки дорослі дивилися концерт, малеча розважалася у дитячій зоні з аніматорами, батутами, поп-корном, солодкою ватою.

Національні страви та інші смаколики усі охочі могли скуштувати в імпровізованих міні-кафе з Мелітополя, Володимирівки, Ботієве.

В програмі святкування – лотерея. Головний приз - телевізор виграв Віталій Немшон.

Красивою крапкою ювілею став яскравий фейєрверк та драйвова дискотека.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь