Приазовська селищна рада об’єднана територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

СТРОГАНІВКА Й БОТІЄВЕ В ОБЛИЧЧЯХ

Дата: 29.09.2021 14:34
Кількість переглядів: 497

Фото без опису

***

Культура – це життєва сила, збереження історії, традицій, мистецтва, самобутності народу. Надія Яківна Орешкова довгий час плекала культурне і духовне життя у селі Строганівка. З 1974 року почала свою діяльність завідувачкою Строгановским сільським клубом. Працювала на цьому терені більше 40 років, зробила значний внесок у розвиток культурного життя краю. Надія Орешкова - креативна, творча особистість. Активно працювала над підвищенням рівня розвитку усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості. Завжди душею вболівала за улюблену справу, знаходила і підтримувала місцеві таланти. Кожне свято з нетерпінням чекали усі жителі. Нагороджена численними дипломами і медаллю «За заслуги перед Приазовським районом». Попри професійне визнання, найбільшою нагородою для Надії Яківни є повага серед односельців, які звертаються до неї за порадою і просто добрим словом. Надія Орешкова чуйна, доброзичлива людина, яка завжди радо приходить на допомогу кожному.

Надія Яківна і сьогодні пише вірші, активно бере участь життя села, є учасницею художньої самодіяльності. А ще Надія Орешкова любляча мама, турботлива бабуся, сповнена енергії і запалу.

***

Ганна Степанівна Пачева народилася 2 вересня 1928 року у селі Строганівка. Тут і прожила життя. Односельці знають її як добру, чуйну, відповідальну жінку. Трудовий шлях Г.С. Пачева почала дуже рано. З 13 років працювала у колгоспі «Азовець» – спочатку в рільництві, а потім на тваринницькій фермі дояркою. До роботи завжди ставилася сумлінно, чесно, не одноразово нагороджувалася подарунками від правління колгоспу. Керівництво у будь-якій справі могло покластися на завзяту робітницю.

Чоловік Ганни Степанівни також працював у колгоспі чабаном. Разом вони народили і достойно виховали сімох дітей. Разом батькам довелося пережити велике горе – поховати трьох своїх дітей. Це найстрашніша сторінка в житті сім’ї Пачевих. Біда гірко позначилася на здоров’ї жінки – Ганна Пачева втратила зір.

Найважливішими для неї є сімейні цінності. Усю себе присвятила дітям - дарувала їм турботу і любов. Син Петро Михайлович проживає з мамою, а дочки, хоч і мешкають окремо, але щодня навідуються до батьківської хати. Часто усі разом збираються у сімейному колі. Мама розповідає життєві історії, спогади, ділиться мудрістю і досвідом.

Фото без опису***

Найшанованіша людина у селі – вчитель. Саме такою є Надія Іванівна Пельтек, яка багато років віддала вчителюванню у с. Ботієве. Немає родини у селі, яка її не знає. Про таких, як Надія Іванівна кажуть – вчитель від Бога. Усю себе вона віддавала учням, запрошуючи їх у цікавий світ біології. Найголовнішою її рисою є любов до дітей. Надія Пельтек сприймала малечу на одному рівні з собою, знаходила індивідуальний підхід до кожного. Головним вважала сформувати всебічно розвиненого учня, який міг би застосовувати отримані знання на практиці. Саме в цьому - філософія вчителювання для Н.І.Пельтек. Вона постійно розвивалася у професії, вдосконалювала методику викладання, застосовувала нові формати роботи з дітьми. Багато учнів захоплювалися своєю шкільною мамою і у дорослому житті пішли її шляхом, вступивши до педагогічного університету. Деякі повернулися в село і працюють у рідній школі.

Надія Іванівна не тільки прекрасний педагог, але й любляча, турботлива мама, яка достойно виховала трьох дітей. Своїм нащадкам завжди прищеплювала загальнолюдські цінності, а також почуття добра, поваги цілеспрямованості.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь