ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У переддень пам‘ятної дати Приазовський селищний голова Андрій Солопов, жителі громади зібралися на подвір‘ї Приазовського ліцею біля меморіальної дошки Віктору Четвертакову, почесному жителю району, учаснику АТО, який став прикладом любові та вірності Україні, своєму краю, загинувши за рідну землю.
Під час заходу згадали тих, хто віддав життя, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Хвилиною мовчання вшановують пам’ять героя-земляка, а також всіх тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.
До Дня Героїв Небесної Сотні у Приазовському музеї оформили тематичну виставку з фото та інформаційними матеріалами про подій 2013-2014 років, а також про жителів громади, які загинули, захищаючи кордони держави на Сході України.
Історична довідка.
Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності.
Героями Небесної Сотні стали 107 полеглих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та із-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.
Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.